SolarFlux s.r.o.

- solární systém pro ohřev vody -

TERMICKÝ OHŘEV VODY

efektivní řešení ohřevu vody pro domácnost

Využijte sluneční energii k ohřevu vody a přitápění za pomocí slunečních kolektorů.

Dobře navržený a kvalitně instalovaný solární systém na ohřev vody dokáže uspořit 50 – 70% ročních nákladů na přípravu teplé vody.

 

Šetříte náklady na ohřev vody

 

Stanete se více soběstační a nezávislí

 

Chráníte životní prostředí

 

Solární systém na klíč

Solární termický systém na klíč

Navrhujeme a montujeme pro vás solární kolektory pro ohřev vody, přitápění a ohřev bazénů pro rodinné, průmyslové a veřejné budovy.

Solární systémy dodáváme na klíč, včetně vyřízení žádosti o dotaci.

zeptejte se nás

 

 

Jaké jsou výhody slunečních kolektorů?

Sluneční kolektory určené k ohřevu TUV mohou za rok ušetřit až 50 - 70% nákladů na ohřev teplé vody v domácnosti. Úspory lze dále zvyšovat tím, že provozujete pračku nebo myčku na nádobí s teplovodním vstupem. Průměrná domácnost na přípravu TUV spotřebuje přibližně 2500 kWh/rok. Jeden kolektor ročně vyrobí přibližně 900 kWh tepelné energie.

Solární kolektory slouží pro ohřev teplé vody (TUV = teplá užitková voda). Zpravidla se jedná o instalaci 2 až 3 slunečních kolektorů na rodinných domech. Teplá voda je v domácnosti využívána především k hygienickým účelům, ale také k úklidu a k mytí nádobí.

Dnes jsou běžně na trhu automatické pračky a myčky na nádobí se vstupem na teplou vodu, teplá voda ohřátá Sluncem tak může být využívána i na praní a mytí nádobí v myčkách. Je v každém případě lepší, když vodu zdarma ohřeje Slunce, než když ji za peníze elektřinou ohřeje pračka nebo myčka.

 

Jak fungují solární panely?

Princip činnosti solárního systému není složitý, jedná se o cirkulující okruh nemrznoucí směsi, která se v kolektorech ohřívá od Slunce a tuto získanou tepelnou energii předává prostřednictvím výměníku do bojleru.

Instalace pro konkrétní zákazníky se liší pouze počtem kolektorů, objemem a typem bojleru, velikostí expanzní nádoby, délkou potrubních rozvodů a množstvím potřebné nemrznoucí směsi.

Regulační jednotka spíná solární okruh dle porovnávání teploty na kolektorech a teploty vody v bojleru. Regulace zabraňuje nežádoucím stavům, kdy by mohly kolektory fungovat jako chladič.

 

 

Složení solárního systému

Solární systém pro ohřev teplé vody obsahuje sluneční kolektory, uzavřený solární okruh z měděných trubek naplněný nemrznoucí směsí, kombinovaný bojler, dvoučidlovou regulační jednotku, expanzní nádobu, solární instalační jednotku s oběhovým čerpadlem, uzavírací, napouštěcí a odvzdušňovací ventily.

Důležitá je také nosná konstrukce, která drží všechny komponenty pohromadě a umožňuje instalaci na různých místech.

Jak se dimenzuje výkon solárního systému pro ohřev TUV?

Jeden solární kolektor ohřeje za den přibližně 100 litrů TUV na teplotu 65 °C při optimálních podmínkách. Na každých 100 litrů objemu zásobníku tedy vychází jeden kolektor o ploše absorbéru cca 2 metry čtvereční.

Při správném navržení solárního systému nemůže nastat přehřátí vody v zásobníku nebo jiný obdobný havarijní stav, a to ani při delší době bez odběru, například po dobu nepřítomnosti osob z důvodu dovolené.

Spotřeba vody je cca 50 litrů na osobu za den, solární systém i objem bojleru by však měl počítat s dostatečnou rezervou.

Vyplněný dotazník je ideální podklad pro technický návrhu solárního systému. Návrh systému obsahuje předpokládaný výkon solárních panelů, objem nádrže na teplou vodu.

Dále se z naší nabídky dozvíte kolik energie a tedy i finančních prostředků ušetříte právě ve vašem případě. Veškeré nabídky děláme na míru a dle přesných potřeb a požadavků zákazníků.

 

 

Sluneční kolektory je možné použít i pro přitápění

Ideální řešení pro chaty a chalupy, které nejsou v přechodném a zimním období využívány.
V tomto období není nutné připravovat teplou vodu, naopak je vhodné objekt temperovat.

Solární systém se přes deskový výměník připojí na otopnou soustavu.

 

Připravíme plán a návrh vaší instalace

kontaktujte nás

 

 

 

Otázky a odpovědi

Jak velká plocha solárních kolektorů je potřeba pro ohřev bazénu?

Dimenzování velikosti solárního systému v kombinaci s bazénem závisí na ploše hladiny bazénu. Počet solárních kolektorů a tím pádem i cena systému rovněž závisí na způsobu provozování bazénu - na délce bazénové sezóny a také na tom, zda je bazén na noc zakrývaný speciální plovoucí fólií.

Energetické ztráty bazénu jsou z velké části způsobovány odpařováním z hladiny bazénu, proto je velikost solárního systému odvislá od plochy hladiny.U venkovního bazénu by se plocha kolektorů měla rovnat přibližně 50% plochy hladiny bazénu, u vnitřních bazénů by pokrytí kolektory mělo činit přibližně 100% - u vnitřních bazénů platí, že plocha vnitřního bazénu = plocha slunečních kolektorů.

V případě, že je nevyužívaný bazén zakrýván, snižuje se potřeba slunečních kolektorů přibližně o 30%. V případě vnitřních bazénů je zvýšený nárok na počet kolektorů z důvodu předpokladu delší koupací sezóny provozu oproti venkovním bazénům. Velikost solárního systému pro ohřev bazénové vody závisí na způsobu provozování a na očekáváních každého zákazníka.

Vnitřní bazény mohou být provozovány celoročně, nebo z důvodu zvýšené vlhkosti a kvůli sníženým možnostem větrání je vnitřní bazén na zimu odstavován. Venkovní bazény mohou být provozovány buďto pouze v letních měsících, nebo od jara do podzimu. Na délce bazénové sezóny také závisí potřeba zapojit do temperování bazénu i další zdroj, například kotel.

 

Co s teplem pro bazém v zimě?

Pokud bazén není provozován celoročně, lze mimo koupací sezónu využívat teplo ze slunečních kolektorů pro ohřev TUV nebo pro přitápění budovy. Díky bazénu, kam je energie ukládána během slunných letních měsíců, zde prakticky odpadá nutnost pořizovat akumulační nádrže. To může být výhodou v místech, kde není na dostatečně objemnou akumulaci místo. Své opodstatnění však má akumulační nádrž i v solárních systémech pro ohřev bazénu, zvláště s některými typy kotlů na pevná paliva. Více informací k přitápění solárním systémem naleznete v části Solární systémy na ohřev vody a přitápění objektu.

 

Jakým směrem a v jakém úhlu mají být sluneční kolektory orientovány?

Ideální postavení kolektorů je přesný jih a sklon 45°. Ne vždy je možné dosáhnout přesného jihu, orientace na jihovýchod nebo na jihozápad garantuje 95% ziskovost oproti jižní orientaci.

Sluneční kolektory natočené na východ nebo na západ pak provozujeme se ziskovostí přibližně 75% oproti orientaci na jih.

 

 

 

SolarFlux je obchodní značka společnosti

PLOSAB s.r.o.

 

KONTAKTY

péče o zákazníky:
722 915 436

 

obchodní oddělení:
722 270 330
 

info@solarflux.cz

 

 

KDE NÁS NAJDETE

Kanceláře a korespondenční adresa společnosti
PLOSAB s.r.o.

Dukelská 145, 379 01 Třeboň

Objednejte si termín návštěvy, budeme se vám rádi věnovat.

 

FOTOVOLTAIKA A SOLÁRNÍ PANELY NA KLÍČ

Jihočeský kraj:

České Budějovice, Jindřichův Hradec, Tábor, Český Krumlov, Třeboň a další regiony

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout